top of page
  • Yazarın fotoğrafıebrulyce hikayeler

Dönüşüme hazır mısın ?

Güncelleme tarihi: 12 Şub 2021

Gün içinde etrafımızdaki uyaranların sayısı, bizim o an gerçekten ne hissettiğimizi anlamamamıza ve bilinçsizce koşturmamıza neden oluyor. Dün ve yarın ile ilgili düşünce aleminde yaşarkengünlük aktivitelerimizi farkında olmadan tamamlıyoruz.Çoğu zaman tabağımızdaki yemek biterken dün ve yarına dair düşünce zincirinde dolaşıyor ve tadını bile almadan yemeği yutmuş olduğumuzu fark ediyoruz. Araba kullanırken otomatik pilota bağlıyor, hayaller veya analizlere dalıyoruz. Banyo yaparken suyun rahatlatıcı etkisini hissetmek, suyu yudumlarken tazeliğini hissetmek, sevdiğimiz birini dinlerken sözlerin ardındaki hisleri duymak için mevcut olamıyoruz. Çünkü o anlarda zihnimiz şu anı fark edemeyecek kadar meşgul oluyor.


Sözcük anlamıyla birçok Batı dilinde"derin düşünme"anlamına gelmekte olan bir terim olup, sözlüklerde,"kişinin iç huzuru, sükûnet, değişik şuur halleri elde etmesine ve öz varlığına ulaşmasına olanak veren, zihnini denetleme teknikleri ve deneyimlerine verilen ad"olarak tanımlanır. Meditasyon tekniklerine, ait oldukları,Budizm(Hindistan),Taoizm(Çin), Bön (Tibet),Zen(Japonya) ve İslamiyet'te (tefekkür) gibi inanç sistemlerine göre ve izledikleri yöntemlere göre değişik adlar verilmiştir. Ayrıca günümüzde mevcut farklı inanç sistemleri, mezhepler ve ekoller meditasyonu farklı olarak yorumlamakta ve farklı şekillerde uygulamaktadırlar. Bu bakımdan standart ya da tekbiçimli bir meditasyondan söz etmek olanaksızdır.Peki hiç düşünmemek mi lazım? Tabii ki hayır. İnsan önceliklendirerek ve plan yaparak yaşar. Yalnızca böyle daha ileriye gidebilir, kendini geliştirebilir. Fakat bize katkısı olmayan düşünce döngülerinde kaybolmak aslında zihinle bedenimizin ilişkisini koparmasına neden oluyor ve bu kopma bizi her geçen gün şu andan ve şu andan zevk almaktan uzaklaştırıyor.


Meditasyonun bir inançla,dogmayla,veya herhangi görüşlerle hiçbir ilgisi yoktur

Aslında tam tersine bilimsel etkileri kanıtlanmış bir pratik

Bu yüzden her gün yapmayı seçtiğinde kendindeki etkilerini,huzur bulduğun gelişimini daha fazla

hissedeceksin ……


Hadi gel bunu benimde kullandığım ve telefonuna indirebileceğin harika bir uygulamayla bu mucizeyi deneyimle ... ücretsiz kullanabileceğin 30 günlük linki paylaşıyorum.Sonrasında üyeliğini devam ettirebilirsin . İşte linkin :https://app.adjust.com/185m0fz

Çok yakında bu uygulamada yaptığım ve kendimi iyi hissettiğim video örneklerini youtube kanalımda yayınlamaya başladım takipte kal :)

Ebrulyce Sevgiler
7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page